ZA BRAWUROWĄ JAZDĘ MOŻNA STRACIĆ PRAWO JAZDY

Wolniej zawsze znaczy bezpieczniej! Policjanci kolejny już raz przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.
Koronawirus
opolskie
1009
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W tym szczególnym czasie, niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapominają, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z wirusem nadal mają obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze. Brak poszanowania przepisów często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Natomiast znacznie mniejszy ruch na drogach jest dla wielu – jak się okazuje - zachętą do rozwijania zawrotnych w terenie zabudowanym prędkości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Od stycznia do maja tego roku namysłowscy policjanci zatrzymali już kilkanaście praw jazdy za piractwo na drogach.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
1009
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Namysłowie

kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Namysłowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-20 18:00
miejsce
Namysłowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany